בטאון חיל האוויר

ביטאון
גליון 148 (249) 01/12/02

עסקי אוויר

תא"ל אילן הרשקוביץ מונה לראש להק אוויר למסוקים

רוני ווינקלר

תא"ל אילן הרשקוביץ מונה לראש להק אוויר למסוקים בחיל-האוויר. הוא החליף את תא"ל שלמה משיח, הפורש מצה"ל.
תא"ל הרשקוביץ התגייס לקורס-טיס ב-1976 והחל משנת 1978 שירת כטייס קוברה בחיל-האוויר. לאורך שירותו שימש הרשקוביץ כמדריך בבית-הספר לטיסה של חיל-האוויר, כמפקד קורס אימון מבצעי של מערך מסוקי הקרב וכמפקד טייסת קוברות. לפני כשנתיים מונה למפקד בסיס פלמחים.
סיפורו האישי של הרשקוביץ, המכונה "הרשקו", מוכר היטב בקרב אנשי חיל-האוויר. לפני כתשע שנים, כששימש מפקד טייסת קוברות, נודע לו כי חלה בלוקמיה. מאז הספיק להחלים פעמיים מהמחלה, חזר לתפקד כרגיל וטיפס בסולם הדרגות עד שהגיע לצמרת החיל.
להק אוויר למסוקים הוקם בראשית 1998, כחלק ממסקנות ועדת עברי, שחקרה את נסיבות תאונת היסעורים. ראש הלהק הוא הגורם המקצועי הבכיר ביותר בחיל-האוויר בתחום המסוקים ואחראי, בין השאר, על תהליך ניהול הפעלת המסוקים במסגרת הפעילות השוטפת, המבצעית, באימונים ובהדרכה.

עוד באותו מדור

טייסת "הדקוטה" תפעיל את מטוסי הגאלפסטרים-5

להתראות אחרי הנחיתה!

"במהלך ארבע השעות הראשונות שלנו בחלל, אני ולורל, אחת משלושת האסטרונאוטים שישמשו כמומחי המשימה ב'קולומביה', נפתח את מעבדת החלל שבתא המטען של המעבורת. אחר-כך נרחף אל תוך התא דרך שני פתחים...". כך מתאר אל"מ אילן רמון את השעות הראשונות הצפויות לצוות טיסה 107-STS לחלל "הפעם, התחושה של כולנו היא שזה באמת הולך לקרות", הוא מסכם את הטור האחרון שלו לפני ההמראה לחלל